Jesteś tutaj: Fundamenty / Bloczki keramzytowe fundamentowe

Bloczki keramzytowe fundamentowe

Od pewnego czasu materiałem, który zdobywa coraz większą popularność jest keramzyt. Bloczki keramzytowe to bardzo dobry przykład jego zastosowania w budownictwie. Stanowią tańszą, pewniejszą i energooszczędną alternatywę dla tradycyjnych bloczków betonowych.

Bloczki fundamentowe z keramzytu nie muszą być ocieplane co daje wymierną oszczędność przy wznoszeniu fundamentów. Keramzyt nie podciąga kapilarnie wody, do tego przez swoje bardzo dobre parametry cieplne stanowi ciekawe rozwiązanie zapobiegające ucieczce ciepła ze ścian nośnych do fundamentu.

Producenci pełnych bloczków fundamentowych z keramzytu stosują następujące wymiary: 24x24x38cm. Powoduje to niemalże dwukrotne zmniejszenie liczby potrzebnych bloczków do wymurowania ściany fundamentowej, w porównaniu do bloczków betonowych (11szt/m2 zamiast 19szt/m2 lub 16szt/m2 zamiast 29szt/m2).

Ciężar jednego bloczka keramzytowego jest bliski wadze dwóm bloczkom betonowym. A to powoduje, że korzystają na tym również wykonawcy bo mogą włożyć mniej pracy w przenoszenie ich z palet do murowania. Ponadto mniejsza ilość bloczków keramzytowych powoduje oszczędności na zużyciu zaprawy.

W dobie coraz większej wagi zwracanej na obniżenie kosztów budowy jak i szukania rozwiązań ekologicznych a przede wszystkim energooszczędnych bloczki fundamentowe keramzytowe wydają się być strzałem w dziesiątkę.

Zapewniamy bardzo atrakcyjne ceny na materiały budowlane. Jeśli interesuje Cię cena lub masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami:


tel. 536 137 322

e-mail: grzegorz@cebj.pl

Uwaga: nasz obszar działania to Wrocław i okolice (dawne woj. wrocławskie).

Cebj-Pekabud Wrocław - hurtownia budowlana, 52-131 Wrocław, ul. Buforowa 108 (nasza stara siedziba to Bielany Wrocławskie), tel. 536 137 322