Jesteś tutaj: Ściany / Ceramika budowlana import

Ceramika budowlana import

Ze względu na spadający kurs Euro względem złotówki możesz zastanowić się nad zakupem ceramiki budowlanej z importu, głównie niemieckiej. Tym bardziej, że oprócz ceny, wyroby te posiadają dobrą, zgodną z europejskimi normami jakość.

Każdy pustak ceramiczny wytwarza się z gliny wymieszanej z wodą i mączką drzewną lub trocinami. Po odpowiednim uformowaniu w kształt pustaka, wędruje do pieca, gdzie pod wpływem wysokiej temperatury spaleniu ulegają wypełniacze z odpadów drzewnych. W materiale zostają po nich mikroskopijne pory powietrzne, którym wyroby te zawdzięczają dobrą izolacyjność cieplną.

Tysiące porów gwarantują także doskonały dla człowieka efekt "oddychania ścian". Wilgotne powietrze, które powstaje przy gotowaniu lub w czasie kąpieli odprowadzane jest dzięki porom na zewnątrz z pomieszczeń i nie pozostaje w ścianie. To znaczy, że o każdej porze roku panuje w pomieszczeniach domu odpowiednia temperatura.

Nieruchome powietrze jest najlepszą izolacją cieplną. Tysiące porów znajdujących się w każdym pustaku z ceramiki budowlanej tworzą doskonale izolującą poduszkę powietrzną. Z tego powodu poryzowana ceramika budowlana nazywana jest również "ciepłą ceramiką".

W naszej ofercie znajdziesz importowaną ceramikę budowlaną Poroton firmy Wienerberger o różnych grubościach. Polecamy pustaki o grubościach 11,5cm (ściany działowe); 24cm (ściany wewnętrzne i zewnętrzne nośne dwuwarstwowe) oraz 44cm (ściany jednowarstwowe). Ze względu na niezwykłe właściwości termiczne najgrubsze ściany mogą być murowane jako ściany jednowarstwowe.

Zapewniamy bardzo atrakcyjne ceny na pustaki ceramiczne. Jeśli interesuje Cię cena pustaków lub masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami:

Osoba kontaktowa: Grzegorz Bury
tel. kom. 536 137 322
e-mail: grzegorz@cebj.pl

Uwaga: nasz obszar działania to Wrocław i okolice (dawne woj. wrocławskie).

Cebj-Pekabud Wrocław - hurtownia budowlana, 52-131 Wrocław, ul. Buforowa 108 (nasza stara siedziba to Bielany Wrocławskie), tel. 536 137 322