Jesteś tutaj: Stropy i nadproża / Nadproża Ytong

Nadproża Ytong

Nadproża Ytong zaleca się stosować głównie do ścian z bloczków Ytong lub Silki. Nie jest to tanie rozwiązanie jeżeli porównamy je np. do nadproży prefabrykowanych żelbetowych L-19. Ma jednak wiele zalet.

Budując z bloczków Ytong i stosując L-19, narażamy się na mostki cieplne, których obecnie większość inwestorów chce się pozbyć idąc w kierunku domu energooszczędnego.

Nadproża Ytong są łatwe w montażu, nie używa się żadnych szalunków i podpór. Od razu po ułożeniu można na nich murować kolejne warstwy bloczków. Są dopasowane do różnych szerokości ścian. Oszczędza to czas i obniża koszty (odpada szalunek, beton, ocieplenie nadproży i przestój na budowie jak w przypadku nadproży L-19). Jednak najważniejszym argumentem przy wyborze nadproży Ytong jest modułowość ściany (wysokość nadproża pokrywa się z wysokoscią ścian z Ytonga lub Silki).

Stawiając dom z bloczków Ytong zyskujesz jeszcze jedno - jednolitość materiału nadproża i bloczka ściennego. To bardzo ważna sprawa w ścianach jednowarstwowych, co powoduje zmniejszenie strat ciepła.

Nadproża Ytong można stosować na ściany o szerokości od 11,5cm do 40cm. Szerokość otworu, nad którym układa się nadproża Ytong nie może być większy niż 2,5m.

Zapewniamy bardzo atrakcyjne ceny na materiały budowlane. Jeśli interesuje Cię cena lub masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami:


tel. 536 137 322

e-mail: grzegorz@cebj.pl

Uwaga: nasz obszar działania to Wrocław i okolice (dawne woj. wrocławskie).

Cebj-Pekabud Wrocław - hurtownia budowlana, 52-131 Wrocław, ul. Buforowa 108 (nasza stara siedziba to Bielany Wrocławskie), tel. 536 137 322