Jesteś tutaj: Stropy i nadproża / Stropy Ytong

Stropy Ytong

Strop Ytong może być zarówno żelbetowy, jak i wykonany z płyt prefabrykowanych. Zastosowanie płyt stropowych Ytong znacznie przyspiesza i ułatwia wykonanie budowy. Podczas montażu nie trzeba używać podpór montażowych, a strop można obciążać zaraz po ukończeniu zamontowaniu.

Jednak główną zaletą stropu Ytong jest eliminacja mostków termicznych w połączeniu ze ścianami z bloczków Ytong. Cena płyt stropowych Ytong zależy od grubości konstrukcji stropu.

Stropy montuje się bezpośrednio na budowie z płyt wykonanych ze zbrojonego betonu komórkowego. Płyty stropowe - o długości maksymalnie 7,5 m, szerokości 62,5 cm i grubości 20, 24 lub 30 cm - wykonuje się za każdym razem na wymiar, dla konkretnego domu. Na podstawie dostarczonej dokumentacji projektanci wykonują obliczenia statyczne, plan montażowy oraz zestawienie elementów stropowych do produkcji. Uwzględnia się również wymiary konieczne do wykonania przejść kominów lub wentylacji przez strop.

Korzyści ze stosowania stropu Ytong:

  • nie trzeba stosować podpór montażowych - nie ma dodatkowych prac;
  • nie ma przerw technologicznych - strop można wykonac trzy razy szybciej niż strop Teriva;
  • położony strop można od razu obciążać - np. ustawiać palety z bloczkami i murować kolejną kondygnację;
  • powierzchnia płyt od dołu i od góry jest równa - ułatwia to prace wykończeniowe.

Zapewniamy bardzo atrakcyjne ceny na materiały budowlane. Jeśli interesuje Cię cena lub masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami:


tel. 536 137 322

e-mail: grzegorz@cebj.pl

Uwaga: nasz obszar działania to Wrocław i okolice (dawne woj. wrocławskie).

Cebj-Pekabud Wrocław - hurtownia budowlana, 52-131 Wrocław, ul. Buforowa 108 (nasza stara siedziba to Bielany Wrocławskie), tel. 536 137 322