Jesteś tutaj: Inne materiały / Tynki wewnętrzne

Tynki wewnętrzne

Obecnie w budownictwie jednorodzinnym stosuje się głównie maszynowe tynki gipsowe i tynki cementowo-wapienne.

Tynki gipsowe są obecnie stosowane głównie do wnętrz. Mają wiele zalet: są trwałe, tworzą równe, gładkie i dość twarde powierzchnie; można je szybko położyć i stanowią doskonałe podłoże pod farby. Jeśli w późniejszym wykończeniu ścian chcesz użyć tapet czy okładzin, także nie ma problemu. Tynki gipsowe mają małą wytrzymałość na uszkodzenia, ale za to są odporne na skurcz podczas schnięcia i nie musisz się obawiać, że zaraz po ułożeniu zaczną pękać. Tynki te mają bardzo dobrą paroprzepuszczalność, dzięki czemu zapewnią dobry mikroklimat w Twoim budynku. Nie zaleca się jednak stosować ich w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.

Maszynowe nakładanie tynków gipsowych za pomocą agregatu stosuje się wszędzie tam, gdzie pokrywane są duże powierzchnie ścian i sufitów.

Tynki cementowo-wapienne możesz przygotować bezpośrednio na budowie. składają się z piasku, cementu, wody oraz wapna. Powinieneś jednak pamiętać, że aby uzyskać dobry tynk należy bardzo starannie dobrać proporcje składników. W warunkach budowy rzadko się udaje, dlatego są coraz rzadziej stosowane.

W ofercie hurtowni Cebj-Pekabud Wrocław znajdziesz zarówno tynki gipsowe, jak i cementowo-wapienne firm Knauf (w tym najpopularniejszy Knauf MP 75L), Mix i Maxit. Gwarantujemy także doradztwo i atrakcyjne ceny. Zadzwoń i sprawdź sam:


tel. 536 137 322
tel. kom. 536 137 322
e-mail: sprzedaz@cebj.pl

Uwaga: nasz obszar działania to Wrocław i okolice (dawne woj. wrocławskie).

Cebj-Pekabud Wrocław - hurtownia budowlana, 52-131 Wrocław, ul. Buforowa 108 (nasza stara siedziba to Bielany Wrocławskie), tel. 536 137 322